Дитяча стоматологія

Приводити дитину до стоматолога рекомендовано 2 рази на рік. Під час огляду фахівець перевіряє стан ротової порожнини, розвиток зубів, їх прорізування. За потреби лікар проведе чищення зубів та інші процедури з профілактики карієсу. Якщо вам потрібна дитяча стоматологія у Харкові, приводьте малюків у «Смайл Дизайн». У нас працюють спеціалісти з багатим досвідом роботи з дітьми. Ми знайдемо підхід до кожного маленького пацієнта.

Лікування зубів у дітей

Дитяча стоматологія включає проведення таких процедур: 

 • Фторування та ремінералізація. Під час цієї процедури емаль покривається спеціальним розчином, який містить фтор, кальцій та інші корисні елементи.
 • Герметизація фісур. Заглиблення на корінних зубах заповнюють герметиком, що захищає молочні зуби від карієсу.
 • Інфільтрація. Це лікування зубів без свердління. Зубик, уражений карієсом, обробляється гелем, потім очищається. Утворена порожнина заповнюється інфільтратом, який твердне під світлом спеціальної лампи.
 • Виправлення прикусу. У 6-9 років ортодонтія не передбачає встановлення брекетів. У цьому віці, після ретельної діагностики та виявлення порушень прикусу, лікар ортодонт призначає функціональні апарати для правильного росту, формування та розвитку прикусу і всієї зубощелепної системи у дітей.

Про вид лікування, якого потребує маленький пацієнт, можна дізнатися тільки після ретельної діагностики та огляду в стоматологічному кріслі. Усі процедури в стоматології «Смайл Дизайн» проводяться надзвичайно ретельно, щоб не налякати малюка та не завдати йому зайвого дискомфорту.

Показання для візиту до дитячого стоматолога

Є дві головні проблеми, з якими дітей призводять до стоматолога – це карієс і пульпіт.

Карієс

Молочні зуби більш вразливі до карієсу, тому що емаль на них тонка, а дентин м’який. Усього за пару місяців цятка може перетворитися на порожнину. Карієс може розвинутись навіть у півторарічних малюків. Перша його ознака – крейдяні плями, якщо їх проігнорувати відбудеться наступне:

 • почорніння зуба;
 • утворення порожнини; 
 • шматочки зуба відколюються;нарушению работы ЖКТ из-за недостаточного пережевывания пищи.
 • неприємний запах з ротової порожнини;
 • чутливість до холодного та гарячого;
 • зубний біль, що посилюється у нічний час.

Своєчасне лікування допоможе врятувати кожен зубик дитини. «Смайл Дизайн» – це стоматологія для дітей, підлітків та дорослих, у якій працюють досвідчені лікарі, добре знайомі з проблемами ротової порожнини, характерними для кожного віку. Ми проведемо ретельну діагностику та визначимо, яким методом її краще вирішити.

Пульпіт

Пульпіт – запалення зубного нерва, проявом якого є сильний біль. Хвороба розвивається через невилікуваний карієс. Її симптомами є:

 • сильний пульсуючий біль, що посилюється при кусанні;
 • порушений апетит;
 • набряк ясен;
 • підвищення температури тіла.

З якою б стоматологічною проблемою не зіткнувся малюк, лікар завжди буде намагатися зберегти молочні зуби. Їх передчасна втрата призводить до: порушення розвитку щелепи, появи дефектів прикусу, порушення роботи ШКТ через недостатнє пережовування їжі.Не варто чекати, поки дитина поскаржиться на біль – за перших ознак, зверніться до стоматологічної клініки.

Перший візит до дитячого стоматолога

Складно однозначно сказати, у якому віці варто вперше завітати до стоматолога. Кожен вік має свої особливості.

 • 0-1 рік. Груднички потрапляють на прийом до стоматолога через коротку вуздечку.
 • 1-2 роки. Поява першого карієсу та пульпіту. 
 • 5-6 років. У цьому віці дитина може стати пацієнтом ортодонту, якщо у неї формується неправильний прикус.

Важливо, щоб усі візити до дитячого стоматолога проходили у комфортній для малюка атмосфері. Важливо, щоб між лікарем та маленьким пацієнтом сформувалася довіра..

Чому варто обрати SmileDesign?

У «Смайл Дизайн» фахівці проведуть якісне лікування зубів у дітей. Багато уваги приділяється комфорту пацієнтів. Наші лікарі легко порозуміються з малюками, щоб у них з дитинства не сформувався страх перед візитом до стоматолога.

У нашій стоматології встановлено передове обладнання, що дозволяє проводити точну діагностику та виявляти патології на ранній стадії. Ми використовуємо у роботі інноваційні методики. Наші фахівці мають багатий досвід. Запишіть свого малюка на прийом до стоматолога онлайн або за телефоном.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

Так. Стоматологія завжди орієнтована на збереження зубів. Якщо молочні зубки випадають передчасно, це може спричинити розвиток аномалій прикусу, проблем із ШКТ, ін.

Відновлення молочного зубика займає 30-35 хвилин.

Перший візит до стоматолога необхідно здійснити у віці 1 року.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77