Косметологія у стоматології

Часто після виправлення прикусу потрібна корекція м’яких тканин, губ, м’язів, що оточують ротову порожнину. Для отримання ідеального результату після ортодонтичного та ортопедичного лікування лікар використовує ін’єкційні методи корекції. Раніше для цього потрібно було окремо звертатися до косметолога, але у сучасній стоматології «Смайл Дизайн» у Харкові пропонують комплексний підхід. Наші фахівці пройшли додаткове навчання та можуть проводити косметологічні процедури.

Ботокс

Аномалії прикусу та патологічні зміни щелепного апарату можуть стати причиною утворення виражених носогубних складок. Крім того, ортодонтичні проблеми призводять до підвищення стирання зубів їх передчасної втрати. В результаті шкіра в періоральній ділянці покривається зморшками, може відбуватися западання губ, поява заломів на щоках.

Ще одна причина формування мімічних зморшок навколо рота – неправильна робота лицьових м’язів. При аномаліях прикусу одні групи м’язів постійно напружені, інші – надто розслаблені. Через це шкіра або постійно розтягнута, або збирається в складки.

У стоматологічній косметології використовуються ін’єкції ботоксу для виправлення мімічних зморшок та зняття гіпертонусу м’язів. Ботулотоксин А – це медичний препарат, основна мета введення якого полягає у знятті підвищеного тонусу з м’язів. Пам’ятайте, що вводити його може лише фахівець, який має знання анатомії та достатній досвід. Наші лікарі знають як працювати з ботулотоксином та знайомі з особливостями його дії.

За статистикою з гіпертонусом жувальних м’язів стикається до 70% людей. Для його усунення необхідно спочатку зняти надлишковий тонус м’язів, а потім стабілізувати ефект міорелаксації. Ботулотоксин вводиться локально у спазмовані м’язи за допомогою маленьких шприців із тонкими голками.

Також за допомогою ботоксу проводиться корекція яснової посмішки. Для цього ботулотоксин вводиться в м’язи навколо рота та ті, що керують верхньою губою. За рахунок цього вони розслабляються, і під час розмови чи посмішки людина вже не може підняти губу так високо, як це було раніше.

Контурна пластика губ та підборіддя

Підвищене навантаження на СНЩС призводить до його швидшого зносу. Це стає причиною опускання нижньої щелепи, деформації овалу обличчя, появі другого підборіддя. Іноді після корекції прикусу, коли зуби та суглоби приймають анатомічно правильне положення, носогубні складки можуть розгладитись, а форма підборіддя покращиться, тобто необхідність у проведенні косметологічних процедур відпадає. Але це відбувається далеко не завжди. Проводити контурну пластику до корекції прикусу не рекомендується, оскільки вона може бути малоефективною.

Для кожної аномалії прикусу властиві свої проблеми із зовнішністю:

  • При дистальному прикусі підборіддя здається візуально менше, куточки рота опускаються, а верхня губа відстовбурчується. Обличчя виглядає нерішучим або здивованим.
  • При мезіальному прикусі підборіддя навпаки стає важким. Вираз обличчя стає скривдженим, а м’язи шиї перебувають у гіпертонусі.
  • При глибокому прикусі обличчя виглядає плескатим і візуально зменшується. Нижня губа може вивертатися назовні. У пацієнта може розвинутись звичка її підтискати. Це зробить губи візуально тоншими, а риси обличчя ще дрібнішими.

Контурна пластика – це безопераційна методика, яка дозволяє зменшити глибину носогубних складок, зробити губи об’ємнішими, а овал обличчя – чітким. В основі препаратів для її проведення гіалуронова кислота. Це біорозкладний та безпечний для організму компонент.

Сучасне стоматологічне лікування у «SmileDesign»

Стоматологія SmileDesign пропонує комплексне ортодонтичне лікування. Воно передбачає як ретельну діагностику, виправлення прикусу, закріплення отриманого результату, але й корекцію зовнішності після проведеної терапії. Наші фахівці володіють техніками проведення ін’єкційних косметологічних процедур із застосуванням препаратів ботулотоксину, філерів, ін. Ці процедури можуть знадобитися і після ортопедичного лікування, в цьому випадку в основному проводиться корекція м’яких тканин. Пам’ятайте, що здоров’я та краса завжди йдуть у комплексі.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77