Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів – це процедура, яка спрямована на зміну або відновлення анатомічно правильної форми коронки. За допомогою реставраційного матеріалу, стоматолог може змоделювати частину зуба таким чином, щоб повністю відновити його функціональність. При цьому він матиме натуральний колір та структуру.

Естетичні недоліки, що усуваються художньою реставрацією зубів

Художня реконструкція зубів проводиться у таких випадках:

 • анатомічно неправильна форма зуба;
 • сколи внаслідок травми;
 • зміна відтінку емалі;
 • великі щілини між зубами;
 • тріщина чи відсутність частини зуба;
 • патологічне стирання зубів;
 • ураження зубної емалі, зокрема карієсом;
 • руйнування раніше встановлених пломб, ін.

Також можна пройти процедуру художньої реставрації кривих зубів за умови, що ортодонтичні відхилення не надто серйозні. Але слід пам’ятати, що процедура не вирівнює зубний ряд, а має естетичний ефект.

Методи художньої реставрації зубів

Реставрація проводиться прямим та непрямим методами. При прямій реставрації лікар здійснює всі маніпуляції у ротовій порожнині пацієнта. Стоматолог наносить матеріал пошарово, відтворюючи недостатню частину зуба. Дана методика підійде лише за умови руйнування зуба не більше ніж на половину.

При непрямому методі протез буде виготовлено зубним техніком. Це триває кілька днів. Виготовленню протезу передує зняття зліпка та підготовка елементів зубного ряду. При проведенні реставрації непрямим методом застосовують такі ортопедичні конструкції, як вініри, вкладки, коронки, імпланти.

Вініри – це керамічні накладки, які встановлюються на фронтальну частину зубів. Вкладки допомагають відновити жувальні зуби, вони зливаються з тканинами, повторюючи їхній рельєф. Коронки використовуються, коли зуб дуже зруйнований. До імплантації вдаються, коли зуб повністю зруйнований, або його не можна врятувати.

Особливості та переваги

Художня реставрація відрізняється від пломбування. Метою цієї процедури є досягнення естетики зубного ряду. Після реконструкції зуб виглядає натурально, сліди втручання не повинні бути помітними. Фотополімери та кераміку можна підібрати точно під колір натуральної емалі. Завдяки пошаровому нанесенню з різним градієнтом вдається досягти ідеальної прозорості.

За допомогою художньої реставрації можна змінити форму, колір та навіть нахил одиниці зубного ряду. Сучасні матеріали мають високу міцність, вони зносостійкі і стираються повільніше, ніж звичайні пломби. Крім того, вони пластичні і тверднуть лише під дією ультрафіолету, тому лікар може проводити моделювання, не поспішаючи.

Художня реставрація має кілька переваг:

 • результат виглядає природно;
 • потрібна мінімальна препарація емалі;
 • немає необхідності у видаленні нерва;
 • процедура відбувається комфортно для пацієнта;
 • провести реконструкцію можна за 1-2 сеанси.

Ще один приємний бонус полягає в тому, що вартість художньої реставрації нижча, ніж протезування.

Чому варто вибрати SmileDesign?

У стоматології «СмайлДизайн» ми проводимо художню реставрацію передніх та жувальних зубів. Наші лікарі мають великий досвід, використовують у роботі тільки якісні довговічні та міцні матеріали. У стоматології проводяться інші види лікування зубів. Записатися на консультацію можна онлайн або за телефоном.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77