Лікування пульпіту

Пульпіт – запальний процес, який відбувається у внутрішніх тканинах зуба. Часто розвивається як ускладнення занедбаного карієсу. Лікування пульпіту не можна відкладати, адже захворювання може призвести до втрати зуба та ураження навколишніх структур. Окрім того, дискомфорт, що виникає через запалення, згодом переростає в нестерпний пульсуючий біль. І лише своєчасне лікування може позбавити від неї.

Симптоми пульпіту

Пульпіт зуба виникає не лише як ускладнення запущеного карієсу. Серед інших причин появи цієї хвороби: неправильно обраний метод лікування, помилки при розтині зуба під час препарування, а також невідповідний матеріал для пломби. Значно рідше запальний процес розвивається після потрапляння в пульпу бактерій за глибокого пародонту, пошкодженні емалі.

Пульпіт у дітей та дорослих супроводжується низкою неприємних симптомів, серед яких:

  • сильний пульсуючий біль, що посилюється в нічний час;
  • чутливість до перепадів температури (холодної та гарячої їжі);
  • безсоння;
  • висока температура тіла;
  • відмова від їжі;
  • почервоніння, запалення м’яких тканин;
  • зміна відтінку емалі;
  • неприємний запах із рота;
  • виникнення відкритих поверхонь у зубних структурах.

Якщо пульпа зуба запалена, то гострий біль, який спочатку зосереджений лише в одній точці, з часом почне поширюватися на щелепу, вуха, шию, голову. У цьому випадку потрібно негайно звертатися до лікаря, тому що саме собою захворювання не пройде, а самолікування може лише погіршити стан.

Стадії пульпіту зуба

Вирізняють лише дві форми захворювання: гостру та хронічну. До того ж перехід від першої до другої відбувається досить швидко. Гостра форма триває не більше трьох тижнів. Після цього ознаки захворювання можуть ненадовго зникати. Хронічний пульпіт часто не дає про себе знати кілька місяців.

Що ж до стадій пульпіту, то їх кілька:

  • Гостра серозна. Пацієнт відчуває періодичний дискомфорт, час від часу з’являється біль.
  • Гостра гнійна. Ця стадія характеризується сильним больовим синдромом, який можна зняти лише холодними компресами.
  • Хронічна проста. Сильний біль може викликати вживання гарячої чи холодної їжі.
  • Хронічна гіпертрофічна. Сполучна тканина розростається, виходячи за межі зубів. За контакту з їжею може виникнути гострий біль.
  • Хронічна гангренозна. Запущена стадія, яка характеризується відмиранням тканин та майже повною відсутністю дискомфорту.

Визначити форму та стадію захворювання може лише стоматолог після проведення діагностики. Спосіб лікування визначається з урахуванням результатів обстеження.

Діагностика та лікування пульпіту

Діагностика пульпіту під пломбою складається з: збирання анамнезу, зовнішнього огляду та рентгенологічного дослідження. Додатково лікар може призначати електроодонтометрію, результати якої допомагають оцінити рівень електропровідності тканин зуба. Також може знадобитися зондування або термометрія.

Методи лікування пульпіту

Основні методи лікування пульпіту:

  • Вітальна екстирпація. Лікар-терапевт під місцевою анестезією видаляє пульпу та встановлює пломбу. Це все можна зробити в одне відвідування.
  • Девітальна екстирпація. Цей метод підходить тим пацієнтам, які мають алергію на анестезію. Лікар у перше відвідування кладе пасту в порожнину зуба. У друге – видаляє пульпу та встановлює пломбу.

Основним методом профілактики пульпіту є своєчасне лікування карієсу та регулярне відвідування кабінету стоматолога.

Чому варто вибрати SmileDesign?

За ефективним лікуванням пульпіту у Харкові варто звернутися до стоматології SmileDesign. Тут кожен пацієнт може розраховувати на професійну консультацію та огляд, який дозволить визначити ступінь тяжкості захворювання. Скористатися нашими послугами варто з кількох причин: багаторічний досвід роботи, використання сучасного обладнання, високоякісний сервіс.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77