Цирконієві коронки

Цирконієві коронки: технологія виготовлення та встановлення
Коронки з діоксиду цирконію бувають двох видів:
- Монолітні. Вони повністю складаються з діоксиду цирконію. Надійні, міцні, стійкі до стирання. Їх рекомендовано встановлювати на жувальні зуби, для яких зовнішній вигляд не такий важливий.
- Двошарові. Каркас створюється з цирконію, а поверх нього наноситься шар порцеляни. Такі коронки часто застосовуються, коли необхідно провести протезування у фронтальній зоні. За зовнішніми показниками їх можна порівняти з натуральними зубами.
Кожна цирконієва коронка виготовляється на високотехнологічному обладнанні. Цей процес автоматизований, він відбувається за технологією CAD/CAM. Спочатку на комп’ютері створюється 3D-модель протеза, потім завантажується в блок управління спеціального верстата, який створює цирконієвий каркас. Далі коронку обпалюють у печі, зверху на неї вручну наносять шари порцеляни. Перед завершальним випалом наноситься барвник потрібного кольору.
Встановлення безметалевих коронок складається з таких етапів: підготовка, створення тривимірної моделі та виробництво конструкції, примірювання та фіксація в ротовій порожнині. Підготовка передбачає проведення консультації, лікування карієсу (за необхідності), пломбування, обробка елементів зубного ряду, зняття зліпків, ін.
Переваги та недоліки протезування цирконієм
Коронки з діоксиду цирконію мають такі переваги:
- Точність. Виробництво цих протезуючих конструкцій повністю автоматизоване. Їх виточують по заздалегідь створеній 3D-моделі, тому вони точні до мікрона і повністю збігаються зі зліпком.
- Біоінертність. Цирконій відноситься до гіпоалергенних матеріалів, він не сприяє розвитку патологічних процесів, він інертний.
- Міцність. Цирконій здатний витримувати значні навантаження, стійкий до пошкоджень.
- Функціональність. Діоксид цирконію підходить для виготовлення коронок, які встановлюються як на імпланти, так і на живі зуби.
- Термозахист. Матеріал дуже тонкий (від 0,4 мм) і має малу теплопровідність. Це дає можливість створювати дуже тонкі конструкції. Вони чудово підходять як для імплантації, так і для коронок, які встановлюються на живих зубах. При препаруванні не потрібно видаляти багато зубних тканин.
- Естетичність. Діоксид цирконію має хороші оптичні характеристики, наприклад, за рівнем прозорості і світловідбивної здатності його можна порівняти з зубною емаллю. Можна підібрати відтінок, який буде максимально пасувати до природного кольору зубів. Цей відтінок зберігатиметься протягом використання протезів.
Підчас встановленні цирконієвих протезів немає необхідності заводити їх під ясна для приховування елементів абатменту. Коронки створюються відповідно до контуру ясен. Серед недоліків можна назвати те, що вартість цирконієвої коронки вища, ніж, наприклад, металокерамічної.
Термін служби цирконієвих коронок
Чому варто обрати SmileDesign?
Стоматологія «Смайл Дизайн» у Харкові понад 25 років займається протезуванням та імплантацією. Ми постійно вивчаємо нові технології та застосовуємо їх у лікуванні пацієнтів. Цирконій у стоматології використовують понад 20 років. Це надійний та перевірений матеріал. Вартість безметалевої коронки та повну ціну протезування можна дізнатися під час консультації у стоматолога. Запишіться на прийом за телефоном або онлайн.
Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.
Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ
Принципової різниці між пресованою керамікою та каркасом з діоксиду цирконію з керамічним шаром немає. Останній варіант міцніший, оскільки діоксид цирконію за цим параметром можна порівняти з металом. Він не боїться великих навантажень.
Коронки з цирконію не тільки досить міцні, вони ще й мають природний вигляд, володіючи оптимальною прозорістю і кольором, близьким до натуральних зубів. Тому їх можна встановлювати у фронтальній зоні.
Записатися на прийом
Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:
+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77