Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки: технологія виготовлення та встановлення
Вживлення металокерамічного протезу відбувається в кілька етапів:
- Діагностика Стоматолог здійснює огляд ротової порожнини, за необхідності проводить: лікування зубів від карієсу, запалень; пломбування; депульпацію. Проводиться професійна гігієна зубів.
- Препарування. Зуб обточується, щоб поверх нього могла бути одягнена металокерамічна коронка. Якщо зубний корінь здоровий, нерв залишають. Водночас сточується більше тканин, ніж при встановленні суцільнокерамічної конструкції. Об’єм препарування буде тим більше, чим прозорішим повинен вийти відтінок покриття. Перед цим етапом пацієнту вводять знеболювальне.
- Зняття зліпка. Стоматолог знімає зліпок із зубів пацієнта, щоб створити протез, який зможе замінити натуральний зуб і практично не відрізнятиметься від нього. На препарований зуб встановлюється коронка з композитного матеріалу.
- Виготовлення коронки. Металокерамічна коронка виготовляється у кілька етапів. Спочатку створюється форма для заливки, потім формується металевий каркас, далі наносяться та закріплюються дентиновий, емалевий та прозорі шари. Наприкінці проводиться ретуш барвником.
- Примірка та фіксація виробу. Спочатку стоматолог просто одягає коронку, щоб перевірити, наскільки щільно вона прилягає. Далі проводиться остаточна фіксація.
Після завершення процедури лікар розповідає, як доглядати за зубами після протезування.
Переваги та недоліки протезування металокерамікою
До переваг металокерамічних коронок належать:
- Міцність. Металокераміка стійка до зношування, у середньому вона може слугувати 7-8 років. Металокерамічні конструкції встановлюються на жувальні зуби, на які припадають найбільші навантаження.
- Естетичність. Кожна коронка виготовляється індивідуально під колір зубів пацієнта. Можливе встановлення металокерамічних коронок на передні зуби.
- Універсальність. За допомогою металокерамічних коронок можна відновлювати пошкоджені зуби або елементи ряду, які були повністю зруйновані.
- Зручність. Металокераміка має гарну теплопровідність, легкість. Завдяки точно підібраній формі вона не завдає дискомфорту під час носіння.
Вартість металокерамічної коронки нижче, ніж керамічної чи цирконієвої. Але цей вид протеза має деякі мінуси., наприклад: необхідність значного обточування зуба. У деяких клінічних випадках слід проводити депульпацію.
Показання та протипоказання
Металокераміку застосовують для відновлення зубів за наявності таких показань:
- пошкоджений зуб неможливо відновити шляхом пломбування або встановлення вкладки;
- існують вроджені дефекти, через які змінюється відтінок та форма зубів;
- тверді тканини зруйновані через некаріозне ураження.
Коронки з металокераміки не встановлюються: за наявності алергічної реакції на її складові, при бруксизмі, хворобах періодонту, порушеннях прикусу, психічних захворюваннях, конвергенції зубів. Повний список показань та протипоказань можна дізнатись у стоматологічній клініці, під час прийому у лікаря.
Термін слугування металокерамічних коронок
У середньому термін слігівання зубів із металокераміки становить 7 років. Цей термін залежить від кількох факторів, серед яких: спосіб життя, дотримання правил гігієни, харчування та ін. Необхідно періодично відвідувати стоматолога, щоб він міг оцінити стан протезів.
Як правильно доглядати за металокерамічними коронками?
Особливого догляду металокерамічні коронки не потребують, однак щоб продовжити термін їхньої служби, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:
- чистити зуби 2 рази на день;
- після їжі полоскати ротову порожнину;
- користуватися зубною ниткою для видалення часточок їжі;
- намагатися не їсти занадто гарячу, холодну чи тверду їжу;
- зменшити кількість кави та чаю у раціоні;
- по можливості не палити.
Обов’язково потрібно відвідувати стоматолога 2 рази на рік, навіть якщо вас нічого не турбує.
Чому варто обрати SmileDesign?
Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.
Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ
Обирати коронки необхідно за показаннями та протипоказаннями. Для протезування у передній зоні підійдуть обидва варіанти. Суцільнокерамічні конструкції будуть виглядати більш естетично. Натомість металокераміка має нижчу ціну. Обрати коронки допоможе стоматолог.
Ціна металокерамічної коронки зокрема залежить від того, який метал використали для основи. Найдешевшими є нікель, берилій, але вони часто провокують алергію. Найдорожчими є золото, платина та срібло, вони не окислюються. Класичним та помірним за ціною є сплав кобальту та хрому.
Записатися на прийом
Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:
+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77