Протезування на імплантах

service4
Протезування на імплантах – це один із найбільш фізіологічних методів заміщення відсутніх зубів. Він передбачає, що на місці відсутнього елемента зубного ряду буде встановлено імплант титану, поверх якого фіксується коронка. У стоматології «Смайл Дизайн» використовуються конструкції із цирконію та металокераміки.

Види протезування за допомогою імплантатів

Існує три типи протезів, які можуть встановлюватися на дентальні системи:

  • Коронки. Їх можна встановлювати як у фронтальній, так і в жувальній зонах. З їх допомогою зручно замінювати поодинокі дефекти. У стоматології «Смайл Дизайн» використовуються коронки із цирконію та металокераміки.
  • Мостоподібні протези. Ці конструкції служать для заміщення декількох сусідніх елементів зубного ряду. Для цього вживлюється 2-3 імпланти, а зверху ставиться міст із коронками.
  • Повні протези. Їх використовують для протезування на імплантатах за повної відсутності зубів або всіх зубів у ряду. Такі протезуючі системи виготовляються із акрилу, пластику, керамокомпозиту, металокераміки, цирконію. Ми використовуємо останні два види.

Стоматолог допоможе обрати протез на імплантах, проконсультує з приводу його встановлення, розкаже докладніше про різницю між видами конструкцій.

Етапи протезування на імплантах

Процес протезування на імплантах можна поділити на 3 етапи.

  1. Діагностика та підготовка. Стоматолог проводить огляд для оцінки стану зубів та виявлення протипоказань. Далі проводиться професійне чищення, лікується карієс, видаляються зуби, які не підлягають лікуванню. Лікар оцінює обсяг кісткової тканини за допомогою комп’ютерної томографії, ортопантомограми. Також проводяться лабораторні аналізи, за потреби пацієнт може пройти огляд інших фахівців.
  2.  Хірургічний етап. Проводиться встановлення імпланта. Після цього необхідно періодично приходити на огляд до стоматолога, щоб лікар міг відстежувати як проходить процес загоєння тканин та наскільки добре приживається титановий корінь. Якщо діагностика показала, що обсягу кістки недостатньо, попередньо проводиться кісткова пластика. У деяких клінічних випадках потрібна установка формувача ясен.
  3. Ортопедичний етап. Стоматолог перевіряє, наскільки добре прижився імплант, знімає зліпок із щелеп. Далі виготовляється модель, за якою буде створено протез. Кожна коронка індивідуальна. Після того як вона буде виготовлена, стоматолог встановить її на абатмент. За потреби проводиться корекція.

Існують різні методи імплантації, залежно від обраної технології етапи імплантації та протезування можуть відрізнятись. Перед процедурою стоматолог розповідає пацієнтові як проходитиме кожен із етапів, як до нього готуватись та дає рекомендації щодо подальших дій.

Показання та протипоказання протезування на імплантах

Протезування зубів на імплантах проводиться у таких випадках:

  • поодинокий дефект (включений), коли сусідні зуби здорові;
  • відсутні 2-3 зуби;
  • відсутні останні елементи ряду (кінцеві дефекти);
  • повна адентія.

У процедури є абсолютні та відносні протипоказання. До абсолютних відносяться:

  • хвороби ЦНС;
  • діабет;
  • ВІЛ;
  • туберкульоз;
  • наявність пухлин;
  • проблеми зі згортанням крові;
  • гіпертонус жувальних м’язів, ін.

До відносних протипоказань, які можна усунути, щоб провести імплантацію та протезування, відносяться: карієс, запалення ясен, незадовільна гігієна зубів.

Рекомендації після процедури протезування на імплантах

Після того як були встановлені зубні протези на імплантатах, необхідно ретельно стежити за гігієною порожнини рота і дотримуватися всіх лікарських рекомендацій. Основними є такі:

  • не можна торкатися прооперованої області руками чи іншими предметами;
  • у перші дні після операції не варто полоскати рот, але можна робити ванни для попередження запалення;
  • на 3-5 день після імплантації можна користуватися зубною щіткою з м’якою щетиною, щоб не травмувати ясна;
  • через 2-3 тижні дозволяється застосовувати іригатор, почніть з невеликої швидкості.

У період реабілітації доведеться дещо змінити спосіб життя. Оскільки важке фізичне навантаження може призвести до підвищення тиску і стимулює кровообіг, одразу після процедури варто відмовитися від занять у спортзалі. Протягом місяця не варто відвідувати сауни, лазні, оскільки вони також посилюють кровообіг. Переохолодження не менш шкідливе, ніж перегрів; через нього також може розвинутись запалення.

Намагайтесь не планувати авіаперельоти в перші тижні після імплантації. Під час зльоту та посадки організм також отримує навантаження, які негативно позначаються на процесі загоєння ран. Постарайтесь відмовитися від куріння, оскільки через нікотин звужуються судини, порушується харчування тканин та уповільнюються процеси обміну. Також рекомендується переглянути своє харчування та тимчасово виключити з раціону тверді продукти.

Чому варто обрати SmileDesign?

Пройти процедури протезування та імплантації ви можете у стоматології «Смайл Дизайн» у Харкові. Ми допомогли тисячам пацієнтів отримати здорові зуби та гарну усмішку. У SmileDesign можна пройти комплексне стоматологічне лікування. Ми працюємо понад 25 років. Кожен клінічний випадок розглядаємо індивідуально. Записатися на прийом до стоматолога ви можете за телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77