Відбілювання зубів

Відбілювання зубів – популярна процедура в естетичній стоматології. Вона допомагає за один сеанс відбілити зуби на декілька відтінків. Розрізняють дві техніки – відбілювання зубів вдома та професійне, яке проводять у стоматологічній клініці. Обидві методи потребують участі стоматолога. Але лазерне відбілювання зубів дає набагато кращий та більш швидкий результат.

Як відбувається процедура відбілювання зубів?

Професійне відбілювання зубів відбувається так:

 • Стоматолог оглядає ротову порожнину та оцінює стан зубів, їх відтінок. Далі він визначає чи немає протипоказань до процедури.
 • Проводиться санація ротової порожнини, знімаються зубні відкладення (наліт та камінь).
 • М’які тканини ізолюються коффердамом.
 • На зуби наноситься спеціальний відбілюючий гель.
 • За допомогою лазера активується гель.

Як правило, процедура повторюється кілька разів задля досягнення необхідного ефекту. Зазвичай сеанс триває близько години. Потім фахівець пояснює пацієнтові, як доглядати за ротовою порожниною, щоб результат зберігся довше.

Підготовка до процедури відбілювання

Перед тим як відбілити зуби, необхідно вилікувати їх. Якщо є карієс, то про пломбування необхідно подбати до відбілювання. Потрібно розуміти, що коронки за допомогою лазера не відбілюються, це потрібно враховувати під час вибору бажаного відтінку. Також попередньо проводиться професійне чищення, під час якого з поверхні емалі видаляються зубні камені та м’який наліт. Перед відбілюванням рекомендується пройти процедуру ремінералізації.

Як доглядати зуби після процедури?

Від того, наскільки точно ви будете дотримуватись рекомендацій лікаря після процедури, залежить як довго протримається ефект відбілювання. Необхідно чистити зуби щіткою зі щетиною м’якої або середньої жорсткості, якщо вона буде занадто жорсткою, це сповільнить відновлення емалі. Можна використовувати неабразивні зубні пасти, ополіскувачі, зубну нитку та іригатор.Необхідно відмовитися від куріння, оскільки нікотин та смоли, які впливають на емаль, забарвлюють її за досить короткий час. Також варто зменшити обсяг чи виключити з раціону такі продукти, як кава, чорний чай, червоне вино, шоколад.

Показання та протипоказання

Відбілювання зубів проводиться, якщо вони змінили свій колір з наступних причин:

 • через куріння;
 • частого вживання кави, чаю, продуктів, що фарбують;
 • вікових змін;
 • крововиливу пульпи;
 • ендодонтичного лікування;
 • флюорозу;
 • сильну прозорість емалі.

У всіх цих випадках можна використовувати безпечне відбілювання зубів. Але процедура має і протипоказання:

 • вагітність, період грудного вигодовування;
 • пухлини;
 • алергія на інгредієнти відбілюючого порошку;
 • висока чутливість зубів;
 • ушкодження емалі;
 • хронічний пульпіт, ін.

Кожен клінічний випадок необхідно розглядати індивідуально. Перед початком процедури фахівець з’ясовує, чи немає у пацієнта протипоказань.

Скільки коштуватиме відбілювання?

Вартість відбілювання зубів залежить від того, яка система, що відбілює, використовується. стоматологи «Смайл Дизайн» оберуть для ваших зубів оптимальний метод. Найпопулярнішою і відповідно дорогою є Zoom система, однак існують й інші не менш ефективні, але більш доступні за ціною.

Чому варто обрати "Смайл Дизайн"?

В «Смайл Дизайн» ми використовуємо різні системи відбілювання. Підібрати оптимальну саме вам допоможе стоматолог після огляду. Ви зможете обговорити з фахівцем бажаний колір емалі, а він підкаже, який метод буде найбільш безпечний для вас. Потрібно розуміти, що навіть при домашньому відбілюванні потрібна участь стоматолога, оскільки йдеться не про смужки для відбілювання зубів, а про носіння спеціальних кап, які виготовляються відповідно до зліпка зубів пацієнта.Наша стоматологія у Харкові працює понад 25 років. Ми постійно стежимо за сучасними технологіями та найбільш прогресивними методами відбілювання, лікування зубів, імплантації. Запишіться на консультацію за телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

Лазерне відбілювання зубів є перевіреним та безпечним методом. Після процедури слід виконувати всі рекомендації лікаря.

Це залежить від способу життя, харчових звичок, ретельності гігієни ротової порожнини та дотримання рекомендацій стоматолога.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77