Виправлення прикусу

Виправлення прикусу – це корекція положення зубів з метою досягнення центрального співвідношення щелеп та запобігання патологічним зубощелепним змінам. Цьому присвячено розділ медицини – ортодонтія. Вирівнювання зубних рядів проводиться не лише з естетичною метою. Аномалії прикусу можуть викликати головний біль, зміни овалу обличчя, проблеми з диханням та безліч інших негативних явищ.

Виправлення прикусу у дорослих та дітей

Ортодонтичне лікування зубів у дітей передбачає вплив на процеси формування зубощелепного апарату. Воно допомагає створити оптимальні умови для росту та розвитку дитячої щелепи, дозволяє контролювати процес зміни молочного прикусу. Зазвичай до активного втручання ортодонти вдаються після досягнення пацієнтом 7-8 років. 

Виправлення прикусу у дорослих націлене на те, щоб сформувати правильну оклюзію (змикання щелеп), забезпечити рівномірний розподіл жувального навантаження, що дозволить зберегти здоров’я зубів та їхню красу. 

Пам’ятайте, що ортодонтичне лікування зубів можна проводити у будь-якому віці.

Види неправильного прикусу

Існують такі види неправильного прикусу:

  • перехресний;
  • відкритий;
  • глибокий;
  • мезіальний.
  • дистальний.

Після ретельної діагностики наш лікар-ортодонт визначить який із видів неправильного прикусу у вас. Якщо вчасно звернутися за допомогою, виправлення прикусу у дітей та дорослих можна провести консервативним методом за допомогою брекетів або елайнерів.

Методи виправлення прикусу, їх переваги та недоліки

Існує два види ортодонтичних систем, які використовують для виправлення прикусу – це брекети та елайнери. Кожна з цих технік має свої плюси та мінуси.

Брекети

Брекет-системи складаються з дуги та мініатюрних замків. Ці ортодонтичні системи бувають кількох видів:

  • Лігатурні і безлігатурні. У лігатурних дуга фіксується в замочках за допомогою еластичних кілець, у безлігатурних – кліпсами. Еластичні кільця роблять корекцію прикусу комфортнішою, але при цьому ускладнюється гігієна, а кількість відвідувань ортодонту зростає.
  • Вестибулярні та лінгвальні. Перші кріпляться до зовнішнього боку зубів, другі – до внутрішнього. Лінгвальні системи рекомендовано застосовувати за демінералізації емалі, вони непомітні для оточуючих, не травмують зуби, але коштують дорожче, у період адаптації може змінитися дикція.
  • Металеві та керамічні. Конструкції з металу перевірені часом: вони міцні, ефективні, доступні за ціною, але менш естетичні, аніж аналоги з кераміки, можуть провокувати подразнення слизової оболонки. Керамічні брекети можна підібрати під колір емалі, вони менш помітні на зубах, але більш тендітні і коштують дорожче.

У стоматології «Смайл Дизайн» використовують брекет-системи відомих виробників: Ormco, 3М, American Orthodontics, OrthoLine.

Ретенційний період після носіння брекетів

Після того як брекети будуть зняті, пацієнт повинен обов’язково носити ретейнери. Це спеціальні конструкції, які утримують зубний ряд у новому, правильному положенні. Ретейнери бувають знімні та незнімні. Якщо не дотримуватись правил ретенційного періоду після носіння брекетів, зубний ряд може знову повернутися до попереднього положення.

Елайнери

Вирівнювання зубів без брекетів можливе. Для цього застосовуються прозорі капи – елайнери. Вони виконують ті самі функції що і брекет-системы. Цей метод ортодонтичного лікування передбачає використання кількох індивідуальних кап, кожну з яких пацієнту необхідно носити протягом 14 днів. За цей час зубні ряди зміщуються у нове положення, після чого пацієнт переходить до наступної пари, що продовжує рух зубів. На відміну від брекетів, пацієнт може знімати капи, наприклад, під час їжі або гігієнічних процедур. Але важливо носити їх не менше 22-23 години на добу, інакше ефективність лікування знизиться.

До переваг елайнерів належить:

  • Естетичність. Елайнери виготовлені з прозорого матеріалу, вони менш помітні на зубах, аніж брекет-системи.
  • Комфорт при носінні. За носіння кап м’які тканини не травмуються, дикція не змінюється. Також, завдяки можливості їх зняти, досягається більш зручна гігієна зубів.
  • Легкий догляд. За капами просто доглядати: достатньо промивати їх теплою водою після зняття і перед встановленням в ротову порожнину.
  • Відсутність негативного впливу на зубний ряд. Капи не пошкоджують емаль, не підвищують ризик розвитку карієсу. Навпаки, вони захищають елементи зубного ряду від шкідливого зовнішнього впливу.

Мабуть єдиний недолік елайнерів – досить висока вартість. З огляду на те, що це знімні конструкції, вони потребують високого рівня дисципліни, адже якщо забувати надягати їх після їжі або проведення гігієни, результати ортодонтичного лікування будуть незначними.

Показання та протипоказання

Показаннями до відвідування ортодонту можуть бути:

  • скупченість зубів;
  • неправильне положення одного чи кількох зубів;
  • диспропорції у розвитку щелепи; 
  • міжзубні щілини, ін.

До протипоказань належать:

  • розлади психіки;
  • ВІЛ;
  • туберкульоз;
  • ендокринні порушення, у тому числі тяжкі форми діабету;
  • деякі захворювання крові та серцево-судинної системи.

Повний список протипоказань можна дізнатися на прийомі у ортодонту.

Скільки буде коштувати виправлення прикус?

Вартість ортодонтичного лікування залежить від кількох факторів:

  • обраної техніки; 
  • типу брекетів (якщо використовуються брекет-системи); 
  • клінічної картини; 
  • супутніх захворювань ротової порожнини.

Перед процедурою виправлення прикусу, пацієнту слід заздалегідь пройти обов’язкове обстеження, зробити знімок. Після чого ортодонт складе план лікування та оголосить його вартість.

Чому варто обрати "Смайл Дизайн"?

У стоматології «Смайл Дизайн» працюють досвідчені ортодонти. Наші лікарі допомагають усувати вроджені та набуті зубощелепні аномалії. У нас встановлено сучасне діагностичне обладнання, яке дозволяє точно спланувати лікування, робить його результати передбачуваними. Ми працюємо з ортодонтичними системами, які довели свою ефективність. Більше 25 років ми допомагаємо пацієнтам здобути сяючі посмішки та здорові зуби. Запишіться на прийом до ортодонту у Харкові за телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

Зазвичай носіння ортодонтичних систем триває від 6 до 24 місяців, але кожен клінічний випадок є індивідуальним.

Змінити прикус можна у будь-якому віці.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77