Брекети

Брекет – це сукупність маленьких замочків, які фіксуються на зубах і з’єднуються тонкою металевою дугою. Вона створюється з безпечного сплаву на основі нікелю та титану, має пам’ять форми. Така її особливість уможливлює переміщення зубів у потрібне положення та вирівнювання прикусу. У стоматології «СмайлДизайн» можна встановити вестибулярні та лінгвальні брекети з різних матеріалів (кераміки, металу). Запишіться на консультацію онлайн або за телефоном.

Види брекет-систем

В основі класифікації брекет-систем може лежати матеріал, спосіб кріплення, наявність лігатур. Розглянемо найпопулярніші ортодонтичні системи.

Вестибулярні

Вестибулярні брекети кріпляться із зовнішнього боку щелепи. Завдяки такому розташуванню на зуби чиниться сильний тиск, що дозволяє виправляти аномалії прикусу. Такі ортодонтичні системи дозволяють виправити будь-яку патологію, пов’язану з неправильним розташуванням зубів. Сам процес установки нескладний, як і догляд за конструкцією.

Металеві брекет-системи

Вони вважаються класичними, складаються із металевих замочків, які закріплюються на передній частині зубів, з’єднуються дугою. За ціною вони найбільш доступні, хоча за якістю не гірші за керамічні та сапфірові. Вони вважаються найменш естетичним видом брекет-систем, тому що помітні на зубах, але у них є і плюс – найменша сила тертя між дугою та пазом.

Крім традиційних металевих брекетів є також самолігуються. Їх конструкція складніша, зате немає необхідності частого відвідування ортодонта для заміни лігатур.

Керамічні брекет-системи

Це найдорожчий вид брекетів, але вони ж найменш помітні. Вони бувають монокристалічними та полікристалічними. Монокристалічні брекети практично прозорі, а полікристалічні – матові.

Керамічні брекети вибирають за їхню естетичність, вони підбираються під колір емалі і менш помітні при розмові, посмішці, сміху. Брекети надійно фіксуються на зубах, вони мають високу стійкість до барвників, менше дратують ясна. Незважаючи на міцність кераміки, вона все ж таки тендітніша, ніж метал.

Сапфірові брекет-системи

Виготовляються із монокристалічного сапфіру. Звичайно, не йдеться про справжній дорогоцінний камінь. Сапфірові кристали вирощуються штучно. Вони мають високу міцність, прозорі, вони не фарбуються від їжі та напоїв. За такими ортодонтичними системами легко доглядати.

У сапфірових брекетах, порівняно з металевими, тертя між пазом та дугою більше, тому процес виправлення прикусу може бути довшим.

Лінгвальні

Такі брекет-системи фіксуються на внутрішній поверхні зубів. Їх важко помітити під час розмови. Брекети, які кріпляться на зубах, можуть спочатку травмувати ясна і язик.

До мінусів відноситься більш важкий догляд за брекетами, тому є високий ризик розвитку карієсу при їх носінні. Вони можуть порушувати дикцію, а також є високий ризик поломки. Встановлювати такі брекети складніше, тому що лікареві незручно проводити маніпуляції.

Ефективність брекетів для дорослих та дітей

Для усунення аномалій прикусу в дітей віком 6-14 років використовуються знімні пластинчасті апарати: тренери, пластини. Вони регулюють зростання щелеп, допомагають усувати шкідливі звички. Підліткам віком від 14 років можна встановлювати брекети. Залежно від складності аномалії прикусу термін їхнього носіння буде приблизно 1-2 роки. Дорослим пацієнтам також можна встановлювати брекети, хоча зубощелепна система менш податлива, аномалії прикусу все одно піддаються корекції.

Залежно від діагнозу та виду прикусу, лікар підбирає найкращий пропис брекету для конкретного пацієнта.

Етапи встановлення брекетів

Установка брекетів може проводитись двома методами:

  • Прямим. Коли кожен брекет клеїться на зуб.
  • Непрямим. Коли брекети наклеюються на спеціальну гіпсову модель, потім переносяться на капу, а потім на зубні ряди.

Процес прямої установки брекетів проходить таким чином:

  • Підготовчий етап. У ротовій порожнині встановлюється розширювач для зручного доступу. Емаль полірується та добре висушується теплим повітрям.
  • Кріплення брекетів На кожен зуб верхньої та нижньої щелепи за допомогою спеціального адгезивного клею приклеюються замочки. Далі слідує сушіння за допомогою ультрафіолету та видалення надлишків клею.
  • Фіксація дуги. Силову скобу закріплюють за допомогою лігатури чи замкового механізму.

Після встановлення брекетів необхідно періодично відвідувати ортодонта, оскільки в міру переміщення зубів сила тиску дуги буде дедалі меншою, і необхідно проводити активацію брекетів.

Після зняття брекетів ортодонтичне лікування не закінчується, оскільки необхідно закріпити результат. З цією метою пацієнт повинен носити спеціальні ретенційні пристрої, які не дають зубам повернутися до попереднього положення.

Показання та протипоказання

Брекет-системи встановлюють у таких випадках:

  • неправильна оклюзія зубів;
  • великі проміжки між зубами;
  • викривлення положення зубів;
  • неправильне формування щелеп;
  • скупчення зубів.

Протипоказаннями до встановлення ортодонтичних систем є:

  • онкологічні захворювання;
  • остеопороз;
  • аутоімунні хвороби;
  • епілепсія;
  • ендокринні хвороби;
  • захворювання серцево-судинної системи, ін.

Також є відносні протипоказання, до них відносяться вагітність, дитячий вік, захворювання пародонту, бруксизм, ін.

Вартість встановлення брекетів

Ціна на брекети залежить від їх виду та матеріалу. Найдоступніші – металеві, найдорожчі – керамічні. Вестибулярні брекети коштують дешевше, ніж лінгвальні. Дізнатись точну ціну брекетів можна в клініці після огляду стоматологом. Крім того, ортодонтичне лікування передбачає не тільки встановлення та зняття коригувальних систем, але ще й відвідування стоматолога для огляду та заміни лігатур (якщо використовуються лігатурні брекети).

  • Консультація ортодонта
    0.00 грн
  • Брекет система 3М/США - металеві
    11900.00 грн
  • Брекет система 3 М/США - керамічні
    14900.00 грн
  • Самолігатурні брекети Damon / металеві
    17000,00-22000,00 грн
  • Самолігатурні брекети Damon / керамічні
    19000,00-25000,00 грн
  • Сапфірові брекети
    16900,00 грн
  • Лінгвальні брекети
    21900,00 грн

Чому варто вибрати SmileDesign?

У стоматології «СмайлДизайн» у Харкові ви можете пройти ортодонтичне лікування зубів. У нас встановлено сучасне діагностичне обладнання, яке дозволяє планувати лікування, підібрати брекет-систему чи елайнери. Ми пропонуємо поставити брекети провідних виробників: Ormco, 3М, OrthoLine, American Orthodontics. Запишіться на консультацію до ортодонту за телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

Все залежить від того, наскільки серйозною була аномалія прикусу. Після проходження ортодонтичного лікування можуть відбутися такі зміни: вирівняється лінія губ, підборіддя стане менш масивним, зменшиться друге підборіддя, звузиться овал обличчя.

Брекети не ставлять дітям молодшого віку, пацієнтам із серйозними захворюваннями (аутоімунними, серцевими тощо), людям із розладами психіки тощо. Повний список протипоказань можна дізнатись у ортодонту.

Ні. Щоб зуби при носінні брекетів не псувалися, необхідно дотримуватись правил гігієни та рекомендації щодо догляду за брекет-системою, які дає стоматолог. Також можна пройти процедуру ремінералізації емалі за потреби.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77