Дитяча ортодонтія

service7
За даними ВООЗ, понад 90% малюків стикаються з проблемами прикусу, тому дитяча ортодонтія так розвинена. Щоб уникнути серйозних патологій розвитку зубощелепної системи, вперше привести дитину до стоматології необхідно у віці 4-5 років. Ортодонт проведе огляд та скаже, чи є неправильний прикус молочних зубів. Звичайно, для активного лікування ще рано, його можна розпочинати, коли дитині виповниться 8-9 років, наприклад, може бути встановлений розширювач на верхню щелепу.

Етапи розвитку прикусу у дітей

У період з 6 до 12 років у дітей змінюються молочні зуби на постійні, росте альвеолярний відросток, збільшується щелепа. В ідеалі цей процес має відбуватися під контролем фахівця. Важливо не прогаяти момент і відвести дитину в дитячу стоматологію, тому що ортодонт може використати потенціал зростання зубощелепної системи, направити цей розвиток по потрібному шляху. Але важливо, щоб дитина була готова взаємодіяти з лікарем, виконувати його рекомендації.

Також у цьому віці починають прорізуватись моляри. Батькам варто більше уваги приділяти тому, чи дитина ретельно проводить гігієну порожнини рота, оскільки ці зуби збережуться на все життя.

Коли змінюються передні зуби, нові на їхньому місці починають рости нерівно, особливо часто це трапляється з нижнім рядом. Важливо своєчасно відкоригувати цей процес, щоби вирішити проблему ще під час змінного прикусу.

У дітей може виникнути діастема, це щілина між центральними різцями. Найчастіше причиною діастеми є неправильне прикріплення вуздечки верхньої губи. Це потребує хірургічної корекції у дитячого лікаря-хірурга. Після цієї процедури дитячий ортодонт встановлює пластину для усунення щілини.

Коли дитині виповниться 7-8 років, стоматолог може провести оцінку змикання щелеп та розробити план ортодонтичного лікування аж до повної зміни прикусу. Вважається, що це найбільш вдалий час для того, щоб виправити аномалії розвитку щелеп.

Звичайно, ще рано говорити про вибудовування ідеально рівного зубного ряду, оскільки зубощелепна система знаходиться у процесі формування. Але ортодонт може звільнити достатньо місця для зростання постійних зубів.

Виправлення прикусу у дітей

 • Для виправлення прикусу в дітей використовуються брекет-системи. Їх встановлюють, коли пацієнту виповниться 10 років. Хоча цей вік досить умовний і остаточне рішення має приймати ортодонт після проведення огляду та діагностики.
 • Для виправлення прикусу в дітей використовуються знімні пластиночні апарати (пластини, тренери), які регулюють щелепне зростання, усувають шкідливі звички, закладають правильний розвиток щелеп. Такі апарати встановлюють у період змінного прикусу з 6 до 14 років.

Виправлення прикусу у дітей

Постійні зуби зазвичай формуються після 14 років, у цьому віці дитяче ортодонтичне лікування передбачає встановлення брекетів. Кісткова тканина все ще досить пластична, тому лікування проходитиме швидше, ніж у дорослому віці. Але необхідно дотримуватись ретельно розробленого плану лікування. Для цього потрібно звернутися за допомогою до досвідченого ортодонта, пройти діагностику.

Важливо розуміти, що неправильний прикус не тільки змінює зовнішній вигляд, але й негативно впливає на загальний стан здоров’я. Невідповідність щелеп може призводити до появи головного болю, стати причиною недостатньої гігієни та розвитку карієсу, через це можуть зношуватися суглоби.

Необхідно відвідувати стоматолога регулярно, щоб своєчасно помітити проблему та вирішити її.

Показання та протипоказання

Показаннями до відвідування ортодонту є:

 • порушення носового дихання;
 • аномалії розташування щелеп;
 • генетичні передумови (неправильний прикус у батьків);
 • діастема;
 • наявність у дитини таких шкідливих звичок як смоктання пальця, пустушки, використання при жуванні лише передніх зубів, ін.);
 • викривлення зубів.

Протипоказаннями до проведення ортодонтичного лікування є:

 • пухлини у ротовій порожнині;
 • психічні розлади;
 • ендокринні порушення;
 • хвороби крові, ін.

Щоб зрозуміти, як виправити прикус дитині, запишіться прийом до дитячого ортодонта. Лікар проведе огляд, діагностику та проконсультує з приводу можливих способів лікування.

Чому варто вибрати SmileDesign?

У нашій стоматології працюють досвідчені дитячі стоматологи-ортодонти, які вміють знаходити підхід до маленьких пацієнтів. Лікування зубів у «СмайлДизайн» відбувається з використанням сучасного обладнання та перевірених методик. Ми використовуємо лише ефективні способи вирівнювання зубів та профілактики розвитку порушень прикусу. Запишіться до ортодонту у Харкові за телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77