Елайнери для вирівнювання зубів

Виправити прикус можна і без носіння брекетів, для цього існують інші коригувальні конструкції – елайнери. Вони є прозорими капами, які потрібно носити постійно (не менше 22 годин на день). Кожні 14 днів пацієнт повинен змінювати капи, оскільки зуби стають у нове положення. З кожною наступною парою елайнерів зубний ряд ставатиме рівніше.

Види кап елайнерів

Капи для вирівнювання зубів можна класифікувати за способом виробництва. Вони можуть створюватися індивідуально для кожного пацієнта по 3D-моделі його щелепи або термопластичними. В останньому випадку їх необхідно опустити в гарячу воду, щоб вони стали м’якими, потім притиснути до зубів. Після остигання вони набувають потрібної форми. У стоматології «СмайлДизайн» ми застосовуємо тільки елайнери, які створені індивідуально для пацієнта.

Залежно від матеріалу виготовлення елайнер може бути силіконовим або виконаним із медичного пластику. Обидва матеріали мають високу еластичність, вони не травмують м’які тканини ротової порожнини, світлопроникні, не провокують алергічну реакцію.

Етапи встановлення елайнерів

Капи створюються індивідуально кожному пацієнту. Загалом у наборі їх може бути від 10 до 30 шт. У міру того як проходитиме корекція прикусу, необхідно буде змінювати їх. Про періодичність заміни розповість ортодонт під час консультації.

Під час першого відвідування стоматолог проводить огляд ротової порожнини, а також робиться знімок. Після проведення діагностики лікар озвучує можливість використання для корекції прикусу елайнерів.

Наступний етап – створення відбитку зубів. Він стане зразком для виготовлення 3D-моделі, на основі якої буде зроблено капи. Встановлювати та знімати елайнери пацієнт буде самостійно. Важливо, щоб вони перебували в ротовій порожнині не менше 22-23 годин на добу. Їх можна знімати лише під час їжі та гігієнічних процедур.

Тривалість лікування елайнерами така сама, як і на брекетах, вона становить приблизно 1-3 роки. Цей термін залежить від того, наскільки серйозний дефект прикусу.

Плюси та мінуси елайнерів

До плюсів елайнерів можна віднести наступне:

  • Непомітність. Капи створені з прозорого матеріалу, вони менш помітні у ротовій порожнині, ніж брекети.
  • Комфортність. При носінні елайнерів зручніше проводити гігієну зубів. Капи не травмують слизову, не змінюють дикцію.
  • Легкість догляду. Щоб очистити елайнери їх достатньо сполоснути теплою водою. Робити це потрібно як після зняття, так і перед встановленням назад у ротову порожнину.
  • Безпека. Капи не шкодять емалі, захищають зубний ряд розвитку карієсу, оскільки скорочують вплив на зуби негативних чинників.

Недоліком елайнерів є лише їхня висока ціна. Крім того, необхідно не забувати надягати капи після їжі або гігієни ротової порожнини, якщо носити їх менше 22 годин на день, ефективність лікування буде низькою.

Показання та протипоказання

Назначати елайнери для зубів ортодонт може лише після огляду пацієнта. Перед тим як встановити коригуючу конструкцію, лікар проводить ретельну діагностику, щоб визначити чи показаний даний метод лікування пацієнту і чи немає до нього протипоказань.
Показаннями до носіння елайнерів є:

  • порушення прикусу;
  • скупченість зубів;
  • неправильно розташований зуб;
  • наявність щілин між зубами.

Вирівнювання зубів елайнерами не проводиться за неврологічних захворювань, хронічних хвороб, прорізування зубів. Також варто почекати з їх установкою при пародонтозі та наявності зубного каменю.

Вартість елайнерів

Ціна елайнерів залежить від кількох факторів, насамперед від їхнього виробника, а також від особливостей клінічної картини. Чим складніша проблема, тим дорожче обійдеться ортодонтичне лікування, і тим довше воно проходитиме.

Чому варто вибрати SmileDesign?

У стоматології «СмайлДизайн» встановлено сучасне обладнання, яке дозволяє проводити ретельну діагностику та розробляти точний план виправлення прикусу елайнерами. Ми використовуємо ортодонтичні системи провідних виробників, які довели свою ефективність. У нас ви можете пройти комплексне ортодонтичне лікування. Запишіться на консультацію телефоном або онлайн.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

На огляд потрібно приходити кожні 1,5-2 місяці.

Терміни лікування на елайнерах та брекетах приблизно однакові. Вони залежать від складності клінічної картини.

Корекція прикусу передбачає «рух» зубів та вирівнювання зубних рядів. Цей процес може викликати певний дискомфорт.

Наша стоматологія бере на себе гарантійні зобов’язання щодо лікування пацієнтів, а пацієнт повинен дотримуватися всіх рекомендацій лікаря в ретенційному періоді.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77