Видалення зубів

img11-1

Видалення зубів – це рішучий захід. Сучасна стоматологія націлена на зубозберігаючі процедури. Але за сильного руйнування чи серйозного патологічного процесу, коли інші методи безсилі, проводиться екстракція. Важливо щоб її проводив кваліфікований спеціаліст, а операції передувала точна діагностика. Усе це є у стоматології «Смайл Дизайн» у Харкові, де видалення зуба проведе лікар зі значним досвідом.

Видалення зуба мудрості

Зуби мудрості, або вісімки, завдають неприємностей ще на етапі прорізування. Це пов’язано з нестачею простору в щелепі, відсутністю попередників, появою в період, коли кісткова тканина вже сформована. 

Навіть при нормальному прорізуванні вісімок цей процес може супроводжуватися підвищенням температури, набряком ясен, кровоточивістю, свербінням. А якщо він проходить із ускладненнями, можливий розвиток запалення. 

Але на цьому проблеми із вісімками не закінчуються. Вони більш схильні до карієсу, що пов’язане з їх не вигідним розташуванням і, як наслідок, труднощами в догляді за ними. Це призводить до уражень емалі та дентину, які без належного лікування зубів можуть викликати періодонтит, гінгівіт, утворення гранульом.

Обов’язково вирвати зуб мудрості необхідно у таких випадках:

 • складне прорізування;
 • дистопія;
 • брак місця у зубному ряді;
 • ретенція;
 • неможливість проведення терапевтичного лікування; 
 • руйнування сусіднього зуба; 
 • утворення кіст і гранулем; 
 • періодонтит.

Вісімки рекомендується видаляти перед початком ортодонтичного лікування, оскільки щелепа потребує простору для руху. 

Стоматологам часто доводиться стикатися зі складним видаленням зуба мудрості у нижньому ряді, коли неможливо використовувати елеватор та щипці. Тому так важливо звертатися до досвідченого фахівця, який знає, як поводитися у будь-якому клінічному випадку.

Видалення кісти зуба

Кіста – це утворення, яке з’являється внаслідок захисної реакції організму на запальний процес, інфекцію, механічну травму ясен чи твердих тканин. Усередині капсули міститься ексудат з патогенними бактеріями та продуктами їхнього розпаду. Її діаметр може досягати 1 см і більше, якщо він невеликий (5-6 мм), такі кісти називають гранульомами.

Лікування кісти може бути терапевтичним або хірургічним. Перше проводиться, якщо розмір новоутворення невеликий – до 8 мм, його перебіг нескладний. Тоді лікар може очистити кореневий канал, заповнити його стоматологічною пастою та встановити пломбу. 

Але якщо кіста велика, утворилася навколо багатокореневого зуба, розташована в місці, куди важко дістатися, то без хірургічного втручання не обійтися.

Показання та протипоказання

Операція з видалення зуба може бути плановою та екстреною. У першому випадку показаннями для її проведення є:

 • сильне руйнування твердих тканин, що не дає змоги провести пломбування;
 • сильна рухливість елементів зубного ряду внаслідок пародонтиту; 
 • атипове положення елементів у зубному ряді, що викликає труднощі під час пережовування, дефекти мовлення, травми слизової оболонки; 
 • перелом кореня чи щелепи;
 • встановлення брекетів;
 • ортопедичне лікування;
 • серйозні патології ротової порожнини, які не піддаються лікуванню іншими способами.

Екстрена екстракція необхідна за гнійного запалення, яке поширюється глибоко в ясна і кістку. До нього вдаються за наявності абсцесів, флегмонів, синуситів, ін.

Скільки коштуватиме видалити зуб?

Ціни на видалення зубів можуть відрізнятися й залежать від: елементу зубного ряду, який підлягає екстракції, яким чином вона буде проведена, який метод анестезії обраний, наскільки складною буде операція, які матеріали та препарати будуть використані. Щоб дізнатися точну вартість видалення, необхідно пройти огляд у стоматологічному кріслі та діагностику.

Чому варто обрати "Смайл Дизайн"?

У «Смайл Дизайн» працюють досвідчені терапевти та хірурги. Вони роблять все можливе для збереження всіх елементів зубного ряду, і тільки за неможливості цього, проводять операцію з їх видалення. Наші лікарі проведуть процедуру з максимальним комфортом, використовуючи ефективні та безпечні анестетики, простерилізовані за всіма вимогами інструменти. «Смайл Дизайн» працює понад 25 років. Ми пропонуємо весь спектр стоматологічних послуг: від діагностики до видалення нервів зубів, від пломбування до імплантації. Запишіться на прийом до стоматології онлайн або за телефону.

 

Автор: Новікова Вікторія Валеріївна.

Лікар ортодонт. Член асоціації ортодонтів України.

FAQ

Екстракція проводиться за неможливості відновити зуб, за його сильному розхитуванні, за неправильному розташуванні в ряді, ін.

Видалення зуба буває простим та складним. У першому випадку може видалятися скільки завгодно елементів, все залежить від стану та самопочуття пацієнта. У другому – 1-2 зуби.

Найчастіші ускладнення після екстракції: набряк, підвищення температури, кровотеча, оніміння губ та язика. Вони зазвичай проходять без втручання, турбуватися варто лише якщо вони тривають понад 2-3 дні. Насторожитися потрібно через гнійні виділення.

Наша команда

Записатися на прийом

Ви можете записатися на прийом до лікаря через онлайн форму, залишивши заявку або зателефонувавши нам за одним із наведених нижче телефонів:

+38 (093) 360 44 99
+38 (096) 731 77 77